Bebekle Taşınmak

Ya baştan oturacağınız evi bulun ya da eşya almayın arkadaşım kendinize. Hele bizim gibi çöp evde yaşayıp da taşınmaya hiç kalkmayın…

Bu kadın evinin nerdeyse 3 katı eve taşındı, ay mutfak ağzına kadar doldu ya!

Sen kendini ne zannetmişsin heeeeyyy koca şapşal kadın! Sanki her gün 3500 saat mutfakta hummalı çalışmalar oluyor da, haftada 2 misafir ağırlıyorsun. Hah! Halen annenle kayınvaliden haftada 1 yemek getirmese lohusalık döneminde olduğu gibi, açlıktan ölürsünüz ya! Bir de utanmadan antin kuntin ne varsa doldurmuş haspa!

İnsan kendini bilmeli; ne olmak istediğine göre değil ne olduğuna göre yaşamalı. Hem abidik gubidik mutfak gereçlerim olsun; onlarla abidik gubidik minik ama sevimli ve renkli şeyler hazırlayayım istiyorsun, hem buna vakit bulamıyorsun. Arkadaşım; kendine bir Esra beğen ve o ol lütfen. Bak bana da yazık!

Senin mantığın olarak son zamanlarda hep bir fazla mesai yaptırıyorsun, hep bir overload durumu var ben de. Yeter! Ben de tası tarağı toplayıp tatil beldesine gideceğim yakında, heh işte o zaman Murat’la kendine takarsın huniyi, kimseden bir gizlin saklın da kalmaz; içinde bastırmaktan yorulduğum deliyi salıverirsin özgürce.

Hadi öbür evini doldurdun yeni gelin gibi. Ama artık akıllanmış olman lazımdı kuzum. Aradan kaç sene ve 1 bebek geçmiş. Azalt şu eşyanı. Getirme kendi bagajının hepsini yeni eve. Bırak geçmişin çöpleri geçmişte kalsın. Zaten seni tanıdığım kadarıyla sen evellallah en kısa zamanda doldurursun o bagajı yine yeni Esra fantezilerini besleyen ıvır zıvırlarla.

Bir de çocuğu hasta ettin. Toparlanma zamanı “Ay yanoooğoorum, ay çok sıcaak ay eriioooruum ” diye diye açtın klimayı. Şimdi hem kulakta enfeksiyon hem ishal hem ateş. Tamam – kulak dışındakiler senin suçun değil, virüs kapmış çocuk ama yine de daha iyi bakmalıydın. Ne olursa olsun herkes senden bilecek. Ben daha iyi biliyorum, mantığım; sebep sonuca bakarım da, sen yine beni değil başkalarını dinleyip kendinden bileceksin ya , ondan diyorum daha iyi bakmalıydın kadın çocuğuna.

Daha sana söyleyecek çok sözüm var ama çık git yukarı hadi çabuk bak oğlun uyandı….

Paylaşmak isteyen buraya!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *