Yeni Kanguru – Emeibaby Hybrid Antigua

Emeibaby Hybird Antigua

İlk göz ağrım, arım, balım, peteğim Ergobaby kangurumla vedalaşma zamanı gelmişti. Arka paneli artık Murat’ın sırtına yetmiyor kısa kalıyordu. Murat’ın bacaklar yandan fazla uzun kalıyordu. Ve dahası bu annenin avcu kaşınıyor, içine kaçmış o fırlama babywearing virüsüne yenik düşmüş “Ay şimdi ne alsam da 6 aya satsam da sonra ne alsam da onu sonra satsam da….” diye kocasının kalp damarlarını tez elden tıkayarak krize sokmaya başlamıştı bile:)

Missbebek‘in sahibi sevgili Ceren Bebek’i Moda’daki yerinde yakaladım. “Ben dedim geliyorum, içimdeki Emeibaby aşkı durdurulamaz!”.

Ergo’dan sonra hayatım değişti tabii. Murat’la şehir içinde gezmek mobil olmak, yemek yemek, evde tek başına hareket emek vs. her şey kolaylaşınca taşıyıcılar da hayatımızın orta yerine oturdu. Günlük işler için oldukça pratik bir taşıyıcı olan mei tai taşıyıcım var mesela. Çok hesaplı bir fiyata tuniko.com dan aldım. Hülya Cinsçiçekçi satıyorsa, insanın bilmediği markaya bile güvenesi geliyor çünkü:) Çok da iyi yapmışım; o kadar çok kullandım ki o mei tai’ı kendini çoktaaan amorti etti bile! Mei tai nedir? derseniz, Asya tipi bir taşıyıcı. Kolları uzun, sırt çantası kolları gibi değil; biraz daha meşakkatli bağlaması olan ama çok rahat bir taşıyıcı. Şurada Murat’la çektiğim videonun linkine ulaşabilirsiniz.

Neeee video mu???

Evet gençler, video. Bildiğiniz skandal görüntü kalitesiyle çektiğim home videolarımın olduğu çok yeni Youtube kanalım:). Baktım Türkçe video yok denecek kadar az, benim gibi tanıtım videosu aramaktan yorulmasın Türk anaları, benden öğrensin dedim. Bir nevi amme hizmeti!:)

Sonra esaslı bir taşıyıcının zamanı geldiğinde Türkiye’de bu işi doğru düzgün yapan yukarıda saydığım insanların sitelerinde bakındım, yetmedi onların başını ağrttım. Sağ olsunlar, ikisi de efsane karakterler olduğu için, son derece yardımcı oldular bana. En sonunda içimdeki Alman ekolünün yumuşak karnından yakalayan marka Emeibaby oldu. Peki neden? İşte kısaca Emeibaby kullanıcı yorumu;

 

 • İlk özellik Soft-Structured Carrier(SSC) oluşu. Yani paneli kanvas ya da daha sert bir kumaş değil, bebeğin vücudunu saran dokuma sling kumaşından. Her hangi bir dokuma da değil, Girasol Wrap. Girasol Wrapleri organik pamuktan Guatemala’da dokunan bir Wrap markası olduğundan dünyanın sayılı kaliteli Wrap markalarından biri bence. Kök boyası kullanılarak yapılan Wrap kullanılıyor olması da beni ayrıca etkiledi.
 • Dokuma kumaş gövdesini bebeğe göre ayarlayabiliyorsunuz. Yani bebek büyüdükçe ve ihtiyaç değiştikçe kanguru a değişebiliyor. sırt sıkılığını bacak arası aralığını genişliğini her şeyi ayarlayabiliyorsunuz. Bu özellik çok işimize yarıyor çünkü insanın giydiği kıyafetlere göre bile ayar değişebiliyormuş. Ergo’da böyle bir ihtiyacımızın olduğunu fark etmemiştik.
 • Kol ve bel dolgu malzemesi: İ-NA-NIL-MAZ! Çok rahat bir dolgu malzemesi. Murat’ın ağırlığını nasıl alıyor anlamış değilim ama tüy gibi hissediyorum.
 • Ergo’da olmayan yeni bir özellik var. Kolların ön tarafında bebeğe doğru olan tarafta da uzatma ayarı var. Özellikle uyuturken ve emzirirken çok kullandığım bir özellik. Başını yaslamak istediğinde sıkıyorum ki göğsüme rahatça kafasını koysun ve geriye düşmesin.
 • Her bir tarafında kopçalar var. Ivır zıvırımı asıyorum ki buna Murat’ın ayakkabıları bile dahil:) Yürümekten sıkılıp anne kucağı istediğinde ayakkabıları asıyoruz Emeibaby’e:)

 

Peki eleştirebileceğim yönleri var mıdır? Vardır.

 • Bu taşıyıcı aslında 15 kg. max. diyor. O yüzden pek eleştiri değil ama yine de yazalım. Şunun kilosu daha yüksek olanından olaydı iyiydi:) Emeibaby toddler almak belki mantıklı olabilir büyük bebekleri olanlar için. Murat 14 aylık ve hala 10 kg olmamış bir bebek olduğundan biz sorun yaşamıyoruz.
 • Dolgu malzemesi çok iyi olduğu için çok rahat katlanıp çantaya atılmıyor. Yani kolay taşınmıyor. Ya bebekle taşıyın; amacıyla kullanın ya da evde bırakın.
 • Ergo’nun iki kol arası mesafe genişti. Yani kafasının çıktığı yer. bazen kollarını da yukarıdan dışarı alıp gezmeyi severdi. Burada biraz kısa. Sadece tek kolunu alabiliyor; bu da alıştığına denk gelmediği için sıkıntı yapıyor.
 • Ve gelelim bir çok kişi için caydırıcı olaya. Her seferinde Wrap ayarını yapıyorsunuz. Yani her giydiğinizde o yukarıda methettiğim ayarlanma özelliğini kullanmanız gerek. ilk giydiğimde 5 dk. civarı sürdü, Murat ağladı. İkinci giydiğimde 2 dk. 3.  seferden itibaren Ergo’dan farkı kalmadı. Kısaca gözünüzde büyüttüğünüz gibi değil. Panelin iki yanındaki kancalardan ringsling ayarlarcasına çekerek bebeğin oturma pozisyonuna uygun şekilde paneli gerdiriyorsunuz.

SONUÇ: Bence Güvenilirlik:      Tasarım:    Renk/Model:   Kullanım kolaylığı:

 

Sıradaki kullanıcı yorumu Mysol Mei Tai için olacak:) Süper bir alet daha!!!!

Paylaşmak isteyen buraya!

6 comments

 1. Dilek says:

  Selam,

  Sonunda bir kanguru almaya karar verdim. Önce ben ba ve ergoyu duymuştum ama dibe daldıkça emeibaby, mei tai,buziidili de tanımaya başladım.. Peki 4 aylık 64cm 7 kg bebeğim için en başta kumaşı sağlıklı, sonra benim için ağırlığı minimuma indirgeyen hangisi olacaktır, bir türlü karar veremiyorum.. Fikir verirsen çok sevinirim..

  Sevgiler

  • caylakanne says:

   Selamlar Dilek Hanım,
   Biraz geç oldu ama ben size mutlaka mei tai tavsiye ederim. Öncelikle bebeğiniz ve sizin için en doğru duruşu sağlayacak taşıyıcı dokuma Wrap slingden üretilmiş bir taşıyıcıdır. Türkiye’De çok güzel markalar var artık satışta. http://www.huggyberry.com dan bakabilirsiniz:) Sevgiler.

 2. Sukran says:

  Esra merhaba bende içimdeki emeibaby aşkını durduramayacağım galiba. Sana birkaç soru sormak istiyorum. Benim oğlan 4 aylık henüz esnek Sling kullanıyoruz. Şimdi benim canımın canı bi Ergom var. Şimdi sorum Diyorum ki onu satıp emeibaby baby size mı alayım, yoksa biraz idare edip toddler size mı alayım? Bir de şu yanlardaki halkalar bebeğe veya giyene baskı yapıyor mu? Bi de bu son gerçekten çok mu büyük, yanıma alayım diyip çantaya atılmaz mı?

  • caylakanne says:

   Selamlan Şükran. Şimdi 4 aylık bebeğe biraz daha idare edilmez:) 1 yaşından önce toddler olmaz zira. Tavsiyem direk alabilirsin baby emeibaby den.
   o halkalar bebeğe de sana da değmiyor. vücuda temas yok yani. Kyışlar gibi düşün havada kalıyor sadece gerdirme için kullanılıyor.
   Son cevap ise yanına alacağın çantaya bağlı ya. Ben hiçbir çantaya atamadım maalesef:) Nasıl bir sırtçantan var?? 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *